Kā veidojas pokera kombinācijas?

Spēles cienītāji jau zina, ka pavisam ir 10 pokera kombinācijas, turklāt katru veido 5 kārtis.

Pokera kombinācijas jāzina ikvienam kazino apmeklētājam, lai spēles gaitā prastu tās izveidot, lai uzvarētu un gūtu laimestus. Tāpēc šeit neliels ieskats tajās!

  • Pati spēcīgākā kombinācija ir Royal Flush, to veido A līdz 10 vienā mastī, vērts piebilst, ka šādu salikumu ir ļoti grūti iegūt, taču ar tās palīdzību uzvara ir garantēta.
  • Nākamā ir Straight kombinācija, kurā ietilpst 5 secīgas kārtis, turklāt tām jābūt no vienas masts!
  • Tikai nedaudz vieglāk būtu izveidot Four Of A Kind, jo tas nozīmē, ka Jums rokās jābūt 4 vienādām kārtīm, piemēram, visiem devītniekiem. Turklāt, ja šādu kombināciju izdodas izveidot uzreiz vairākiem spēlētājiem, jāskatās, kuram šo 4 kāršu vērtība būs lielāka, tas arī būs uzvarētājs.
  • Līdzīga situācija veidojas tad, ja ir 3 vienādas kārtis jeb Three Of A Kind, tomēr tad jāpievērš uzmanība citām niansēm. Piemēram, ja Jums rokās ir astotnieku pāris un uz galda redzams vēl viens astotnieks, šādu kombināciju sauc par „setu”. Taču, ja viss ir otrādi un Jums rokās ir viens astotnieks, bet uz galda – divi – , to sauc par „tripu”.
  • Līdzās iepriekš minētajām kombinācijām ir ļoti populārais Full House, par ko dzirdējuši būs pat iesācēji, to var izveidot, ja Jums rokās ir 3 vienādas kārtis un vēl kāds pāris.
  • Pieminot Flush kombināciju, jāteic, ka liela nozīme ir tam, ka nepieciešamas 5 viena masta kārtis, taču šoreiz nav svarīgs secīgums. Tas ir svarīgi, ja rodas iespēja izveidot Straight kombināciju, kas sastāv no 5 secīgām kārtīm, turklāt tām nav jābūt no vienas masts.
  • Ļoti līdzīgas pokera kombinācijas ir One pair un Two pair, visu nosaka tas, vai Jūsu kārtīs redzams viens vai divi dažādi kāršu pāri, piemēram, kungi un piecinieki.
  • Dažādas pokera kombinācijas spēles laikā vēlas izveidot ikviens dalībnieks, taču ne vienmēr tas ir iespējams, līdz ar to ir vēl viens veids, kā noteikt uzvarētāju – High Card. Tas nozīmē, ka laimestu gūst tas, kuram rokās ir augstākā kārts salīdzinājumā ar citiem spēlētājiem, ņemot vērā, ka dūzis ir pati spēcīgākā, bet divnieks – pati vājākā kārts.

Atcerieties, ka pokera kombinācijas katrā no spēles veidiem var atšķirties ar to spēcīguma pakāpi, tādēļ jāiepazīst noteikumi!